wtorek, 24 maja 2016

Małe Wielkie Wyprawy - Izrael


Podróże zawsze były czymś, co uwielbiam i dlatego chwytam od życia każdą okazję na wyjazd i poznanianie nowych miejsc. W ostatnim czasie spędziłam 10 dni na zwiedzaniu cudownych Izraelskich pustyń i miast. Na miejscu wypożyczyliśmy samochód, aby moc niezależnie zwiedzać kraj. Noclegi codziennie pod dachem namiotu w nowym miejscu otoczonym cudowną scenerią krajobrazu tej świętej ziemi.

Kierunek-Izrael nie należy do najtańszych jednak można przy dobrej organizacji i wcześniejszym zaplanowaniu wyprawy zwiedzić wiele cudownych miejsc i za niewielką cenę. Dlatego doświadczona cała wyprawa postaram się dziś przygotować wszystkich na taka podróż i podzielę się doświadczeniem oraz polecić miejsca konieczne do zobaczenia.

Rady
1-Zarezerwować wcześniej lot. Gdy zaczniecie planowanie swojego wyjazdu to pierwszą rzeczą, jaka zróbcie, jest znalezienie ofert tanich lotów i dobierzcie najlepszą cenę do daty waszej podróży.

2-Ułóżcie grafik podróży. Dobra organizacja to klucz do sukcesu. Pozwoli wam wykorzystać jak najlepiej wasz pobyt za granicą.

3- Rada dla oszczędnych. Zabierzcie dużo prowiantu ze sobą. Jedzenie na miejscu jest drogie zarówno w marketach, jak i w restauracjach. Dlatego bardziej opłaca się dopłacić za dodatkowe kilogramy w bagażu niż kupować żywność w tamtejszych sklepach. Zobaczycie, że zwróci się wam już po 2 dniach.

4- Transport publiczny i dalekobieżny również nie jest tani. Bardziej opłaca się wypożyczyć samochód na miejscu i zwiedzać na własną rękę.

A teraz pokaże wam kilka moich ulubionych miejsc, które zwiedziłam podczas pobytu w Izraelu.

Tel Awiw-Jafa


Jerozolimaconcrete cushion jeruzalem" Mar Jaris (St. George)


Ein Gedi 


 Morze martwe Hajfa NazaretAkka
1 komentarz:

  1. O rany jak tam jest pięknie.
    Śliczne zdjęcia !!!

    Pozdrawiam Zocha
    http://www.zocha-fashion.pl/

    OdpowiedzUsuń